اعتکاف دانشگاهیان امسال به دلیل شرایط خاص کنونی مجازی برگزار می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیما سادات لاری روز سه شنبه در مراسم رونمایی از پوستر نخستین جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان افزود: یک سال از شیوع ویروس کووید ۱۹ می‌گذرد، ولی با این حال برنامه فرهنگی دانشگاه‌ها تعطیل نشده است، بلکه جشنواره‌هایی اضافه‌تر از قبل در بستر مجازی برگزار شده است.

وی ادامه داد: در این مدت دانشجویان در فضای مجازی بسیار فعال بودند و مخاطبان برنامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها در این یک سال در این فضا چند برابر شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ادامه داد: در اوایل شیوع کووید ۱۹ دانشجویان پای کار آمدند و به جشنواره پویش زندگی دست یاری گر توست پیوستند. آنها در تولید ماسک و ضدعفونی همکاری بسیار خوبی داشتند، به طوری که می‌توانیم آنها را صادر کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ درصد دانشجویان علوم پزشکی در دانشگاه‌ها حضور دارند، افزود: دانشجویان در جشنواره‌های دانشجویی مانند تیتر نشریات، سیمرغ و همچنین جشنواره قرآنی که میزبانی آن با ما است بسیار فعال هستند.

لاری درباره مراسم اعتکاف دانشجویی گفت: اعتکاف دانشجویی و برگزاری این جشنواره فرصت بسیار خوبی است و از آن استقبال می‌کنیم. خوشحالیم می‌توانیم در آن نقش داشته باشیم چون به نوعی اعتکاف نیاز روحی همه است و همه در آن شرکت می‌کنند.

مراسم رونمایی از پوستر نخستین جشنواره ملی اعتکاف دانشگاهیان با حضور حجت الاسلام مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگانی از وزارت علوم، دانشگاه آزاد، دانشگاه قم در محل نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه‌ها برگزار شد.

مطابق احکام سه روز ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ رجب، ایام البیض است و اعتکاف در این روزها انجام می شود. یکی دو سال است که شیوع کرونا انجام این اعمال عبادی را تحت تاثیر قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *