رونمایی از پوستر چهارمین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان

به گزارش دبیرخانه سوگواره ، با حضور رئیس دانشگاه قم و عضو خبرگان رهبری حجت السلام و المسلمین دکتر دیرباز ، جناب آقای دکتر رجبی دوانی و همچنین جمعی از مسئولین فرهنگی دانشگاه پوستر چهارمین سوگواره ملی اربعین دانشگاهیان و هفتمین سوگواره ملی عاشورایی سفر تا صفر رونمایی و دریافت آثار توسط دبیرخانه این سوگواره آغاز شد.

بر اساس این گزارش: جناب آقای دکتر رجبی دوانی ضمن تشکر و آرزوی موفقیت برای دست اندرکاران این دو سوگواره ملی دانشگاهیان از پوستر سوگواره رونمایی کردند.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دیرباز رئیس دانشگاه قم با معرفی اجمالی دانشگاه قم عنوان کرد: در این دانشگاه که از ابتدا تحت اشراف جامعه مدرسین راه‌اندازی شده است، سعی بر این است که به مبانی اسلامی، اهداف انقلاب و منویات ائمه اطهار (ع) نزدیک تر عمل شود.

وی برگزاری سوگواره ملی دانشگاهیان با موضوع اربعین و عاشورا را در همین راستا برشمرد و افزود: این سوگواره ها با بعد معنوی و مذهبی قوی که دارد متناسب با روند حرکتی دانشگاه قم بوده و امیدواریم فعالیتی سودمند و سبب ارتقاء درک معارف اهل بیت(علیهم السلام) در جامعه باشد.

گفتنی است: چهارمین سوگواره ملی اربعین و هفتمین سوگواره ملی عاشورایی سفر تا صفر دانشگاهیان کشور توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه قم و با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار میگردد.

این دوره سوگواره ویژه اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور می باشد و  در ۵ بخش پژوهشی، ادبی، هنرهای تجسمی،هنرهای آوایی و چند رسانه ای اجرا خواهد شد که به شرح ذیل می باشد:

 

  1. بخش پژوهشی(تقدیر): کتاب، مقاله، پایان نامه
  2. بخش ادبی: شعر(کلاسیک، نو)، خاطره نویسی، داستان کوتاه، نمایشنامه نویسی
  3. بخش هنرهای تجسمی: عکس, اینفوگرافی
  4. بخش هنرهای آوایی: مدیحه سرایی(چهارپایه خوانی), ابتهال, همخوانی
  5. بخش چند رسانه ای: پادکست, نماهنگ(کلیپ), موشن گرافی, فیلم مستند کوتاه

لازم به ذکر است که مهلت ارسال آثار تا تاریخ ۱۰مهر ماه ۱۴۰۰ می باشد و علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت و یا شبکه های اجتماعی سوگواره به آدرس:

festivaluni.ir

https://eitaa.com/smauni4

https://www.instagram.com/smauni4

https://t.me/smauni4

 

و یا با دبیرخانه سوگواره ( قم، بلوار الغدیر، دانشگاه قم) ۳۲۱۰۳۴۲۱- ۰۲۵ تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.